piątek, 13 stycznia 2012

Pride of Flavour Szczecin (2010) reż.Marcin "Solo" Michalczyk, Arkadiusz Arek "Mąka" Drożdżewski

"Film dokumentalny nakręcony i zmontowany przez dwóch ludzi, których połączyła miłość do tańca.
Amatorski materiał przedstawia historię zajawki na b-boying, który z czasem przerodził się w pasję. Rozpoczęte w Szczecinie zamiłowanie stało się przygodą, sposobem na życie oraz odzwierciedleniem stylu życia: b-boy life style. 
Dotarcie do niektórych uczestników dokumentu, wiązało się z długotrwałym oczekiwaniem na zgodę udzielenia wywiadu. Jednak warto było czekać każdą godzinę, minutę i sekundę. Rozmowa z ludźmi, którzy bez wsparcia Internetu, materiałów szkoleniowych, ani filmów, wprowadzili nowy styl tańca daje do myślenia. Refleksję nad tym, czym jest prawdziwa pasja dająca sens całemu życiu. Miłość do tańca, która nigdy nie rdzewieje.
Dokument stworzony jest w sposób amatorski. Nie posiada jakości HD, a obraz skacze w niektórych miejscach. Zawiera za to unikatowe wywiady oraz wiele niepublikowanych materiałów z występów i treningów. Jednak nie jest to tylko historia szczecińskiego b-boyingu. Jest to również obraz wiecznego zamiłowania, które nadało sens całemu życiu.
Dodatkową zaletą dokumentu jest dołączony mixtape DJ Twistera zawierający funkowe utwory w sam raz na trening. Tak więc warto obejrzeć ten dokument, aby poznać szczeciński b-boying oraz piękno, które ofiarował swoim uczniom.
Z pozdrowieniami autorzy: b-boy Solo (Broken Steps) i b-boy Arek Mąka (Sinior Skład Family)."
To info podane na okładce drugiego w naszym kraju filmu poświęconego kulturze hip hop, który znacząco jednak różni się od obrazu poświęconemu Wamblay'owi, ponieważ opisuję pomorską scenę graffiti i b-boingu lat '80 i '90. Jest zlepkiem wypowiedzi między innymi osób tworzących ruch hip hopowych w latach '80 (First Polish Hip Hop Generation) więc niektórzy bohaterowie mają dziś ponad 40 lat.

Film wydany w postaci digi packu, z kolorową okładką oraz mix tape'em Dj Twister'a możecie nabyć na 23 zł (z przesyłką) pisząc na ten adres mailowy arkadiusz.drozdzewski@gmail.com


Pod tym linkiem możecie przeczytać obszerny wywiad z autorami dokumentu ... Klik!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

wspaniały materiał miałem okazje obejrzec..pozdrawiam autorów

Anonimowy pisze...

Równiez polecam ten dokument. Konkretna dawka wiedzy.