sobota, 31 sierpnia 2013

Music Man Murray Gershenz R.I.P.


Murray Gershenz przyszedł na świat w roku 1922 w nowojorskim Bronxie, jednak całe swoje dojrzałe życie spędził w słonecznej Californii, gdzie otworzył sklep muzyczny. Historia Murray'a jest bardzo podobna do Paula Mawhinney'a, o której pisałem na łamach tego blogu. (Klik!) Historia niezwykła, gdyż ludzie pokroju Murraya i Paula, poprzez swoją pasję, zachowali dla potomnych niezliczoną ilość zapomnianych i praktycznie niedostępnych nagrań, w tym także pionierskich cylindrów edisonowskich.

W wieku lat 16-stu zaczął kolekcjonować nośniki muzyczne, jak sam przyznaje, robił to w tak zapalczywym tempie, że z biegiem lat, wykupywał kolekcjonerskie zbiory innych "zapaleńców" tylko po to, by jego sklep posiadał jak największy wachlarz urozmaiconych krążków.

Nim powstał poniższy dokument, żaden z zainteresowanych osób nie zaproponował satysfakcjonującej oferty na zakup sklepu, czyli półtorej miliona nośników. Na początku 2013 roku sprzedał swoją kolekcję.

Murray Gershenz nie był tylko pasjonatem muzyki, kolekcjonerem płyt, lecz także piosenkarzem oraz aktorem. Zagrał epizodyczne rolę w Mad Men czy The Hangover.

Zmarł 28 sierpnia 2013 roku.

Brak komentarzy: