poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Diamond D.O.G (Disciple Of God) - In The Church

Gdy odkryłem ten utwór dobrych kilka lat temu, nie przestawałem go katować, zwłaszcza w niedziele. Diamond Dog opierając się na hicie 50 Centa - In Da Club (wyprodukowanego przez Dr. Dre), wykorzystał ów bit by nadać mu zupełnie innego kolorytu. Słowa o lansie i klubowym lajstajlu zastąpiła życiowa, skoncentrowana na wewnętrznej przemianie, daleka od blichtru szczera wypowiedź. Niezależnie od tego czy wierzysz w Boga czy nie, jaki jest Twój stosunek do Kościoła ....track ów niesie ze sobą wartości, których raczej na próżno szukać w komercyjnej muzyce zza oceanu, rapowej także. Społeczeństwo amerykańskie, z niebezpiecznie groźnym liberalizmem w sektorze edukacji szkolnej, karmione jest przekazem, który spłyca potrzeby przeciętnego nastolatka - kierując go w stronę konsumpcjonizmu. Tam gdzie nie ważne kim jesteś, zaś kluczowe jest jak się nosisz.

Diamond nagrał najlepszy utwór o tematyce chrześcijańskiej jaki kiedykolwiek słyszałem (sam chętnie zmieniłbym bit na bardziej przystępny). Jest autorem textu i oprawy graficznej, w tym wrzutów.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Even though I'm not very much into christian rap, this guy certainly got talent. I really like what he did on the beat, even more than 50s version.

Dziurawe Sample pisze...

word up Bro ... he got talent, but i think he should be better sound on another beat ....