czwartek, 7 lipca 2022

Bruno Falcon aka 'Pop N Taco' RIP


                                             10.06.1964 - 02.07.2022

Każda generacja środowiska hip-hop na świecie, każda dekada ma swoich idoli czy też ludzi, którzy byli lub są dla wielu motywacją i wzorem. Wiele z tych osób jest popularnych na danej płaszczyźnie. W tym przypadku na płaszczyźnie ogólnie pojętego terminu jakim jest taniec. Zapewne wielu z nas – ludzi hip-hopu – pamięta kultowy film Breakin z 1984 roku, gdy taniec breakdance/breaking stał się światowym fenomenem. Wówczas wszyscy mieli na ustach tytuł wspomnianego filmu oraz ... No właśnie. 

Jednym z tancerzy, którzy w tym filmie zaprezentowali światu finezję lockingu i poppingu był Bruno Pop N' Taco Falcon. B-boy Taco, bo tak go wszyscy nazywali był, jest i będzie na wieki nie tylko wyjątkowym tancerzem, ale DEFINICJĄ poppingu. Dlaczego? Dlatego, że jego styl wprowadził do środowiska tancerzy specyficzne zaciny przypominające poruszanie się węża. Żaden b-boy na castingu poprzedzającym kręcenie filmu, nie posiadał takiego stylu. Ponadto Bruno Pop N' Taco Falcon był jedynym białym tancerzem na tym castingu, który został zauważony i wybrany do grona głównych charakterów biorących udział w filmie Breakin

Na przestrzeni następnych wielu lat można było zobaczyć kolejnych tancerzy na wielu różnych imprezach. Jednak Taco pozostał w głowach środowiska do chwili obecnej, ponieważ jego styl był wyjątkowy i kojarzony jest tylko z nim. Styl pełzającego węża, o czym wielu tancerzy prze lata wspominało. Jak wiadomo, każdy tancerz powinien mieć swój styl. Obecnie tak często jest. Jednak styl Taco był jego stylem, stylem nie zapożyczonym od nikogo. Dlatego jest on legendą i definicją finezyjnego poppingu. 

Let’s rock, ELECTRO ROCK. R.I.P.


Autor: Sadi


Taco był tanecznym nauczycielem Michaela Jacksona, brał udział jako konsultant w trasie Dangerous. Słynny antygrawitacyjny taniec z teledysku do Smooth Criminal jest jego autorstwa.


Na pierwszym planie Taco, po prawej Michael Jackson.


Brak komentarzy: