piątek, 6 maja 2022

Kidd Creole (Furious 5) oskarżony o morderstwo bezdomnego i skazany na 16 lat pozbawienia wolności!

Nie chcąc upodabniać się do plotkarskiego poziomu polskich mediów, nie sposób nie poinformować o szokującym fakcie, o którym dowiedziałem się dziś rano przy porannej kawie.

Kidd Creole, brat Melle Mela należał do pierwszej ekipy Grandmastera Flasha - Three MC's. (Melle Mel, Kidd Creole, Cowboy). W świecie hip hopu obecny od ponad 40-su lat, w czasach oldschoolowych jamów Kidd znany był z korzystania z 'echo chamber'. W roku 2007 Grandmaster Flash & The Furious 5 jako pierwszy zespół rapowy dołączył do grona  Rock & Roll Hall of Fame.

Kidd Creole pracował w punkcie ksero. 2 sierpnia 2017 roku, wieczorem w drodze do pracy Kidd Creole został zaczepiony przez nieznajomego. Podczas rozmowy z bezdomnym (55-cio letnim John Jolly, znanym policji z przestępstw na tle seksualnym) doszło do sprzeczki, w wyniku której, Jolly został śmiertelnie ugodzony nożem.

Kidd Creole usłyszał zarzut morderstwa drugiego stopnia.


AKTUALIZACJA

Kidd Creole został uznany winnym zabójstwa i skazany na 16-ście lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalili, że po ugodzeniu ofiary nożem do steków, Nathaniel Glover Jr (prawdziwe imię i nazwisko Mc) udał się do miejsca swojej pracy  i nie wezwał pomocy. W trakcie procesu wyznał sędziemu, że "nie odczuwa wyrzutów sumienia."Brak komentarzy: