czwartek, 27 maja 2010

New Kids In The Hood-Illegal

W 1993 roku dwóch młodziutkich chłopaków Lil'Malik (młodszy kuzyn Snoop'a pochodzący z Zachodniego Wybrzeża) oraz Jamal aka Mally G (Filadelfia) poznało się za pośrednictwem Treach'a z Naughty By Nature. W tym samym roku wydali oni album jako Illegal pt. "The Untold Truth". Płytka pokazała naprawde konkretne umiejętności chłopaków, którzy nie szczędzili obraźliwych słów wobec Kris Kross. Malik i Jamal rapowali na beatach takich wymiataczy jak Eric Sermon czy Diamon D. Kawałek promowały takie teledyski jak "We Getz Busy":

"Head Or Guts" czyli diss na Kris Kross:

Oraz utrzymany w westcoastowym klimacie remix "Back In The Days":

Po wydaniu płyty drogi Mally'ego G i Malika się rozeszły. Malik od roku 1993 zaczął kolaborować z Death Row Records i tak możemy go usłyszeć na klasycznym debiucie Snoop Doggy Dogg'a "Doggystyle" w utworze "Pump Pump" gdzie ma ksywę Lil'Hershey Loc. Malik wystąpił też na debiutanckim krążku Warren'a G "Regulate...G-Funk Era" w kawałku "What's Next" i na debiucie Tha Dogg Pound w kawałku "Cyco-Lic-No (Bitch Azz Niggaz)" jako Mr. Malik. Możemy go zobaczyć też w niedawno wydanym teledysku Dr.Dre z udzialem Tha Dogg Pound i Lady Of Rage "Puffin' On Blunts And Drankin' Tanqueray":

Mally G zaś wydaje pod koniec 1995 roku debiutancki krążek pt. "Last Chance, No Breaks", który został wyprodukowany przez Redmana, Ericka Sermona i Easy Mo Bee. Płytę promowały te oto teledyski:
"Fades Em All":

"Keep It Real":

Jeśli chodzi o Lil' Malika to niestety kariera solowa mu się nie udała choć wydał solowy singiel "Malik Goes On":

I nagrał numer z Warrenem G "We Want Yo Hands Up" (swoja drogą świetny G-Funk) na OST pierwszego "Grubego i Grubszego".
Mally G natomiast występował na płytach Def Squadu czy Redmana oraz na debiucie Metha/Reda "Blackout"!
Co można jeszcze dodać jeśli chodzi o umiejętności patrząc na Illegal? Nic wystarczy porównać to co się dzieje teraz...

Brak komentarzy: