czwartek, 7 kwietnia 2011

This Is For La Raza-Kid Frost


Kid Frost to Arturo Molina Jr. był pierwszym latynoskim raperem, który odniósł sukces. Karierę zaczynał we wczesnych latach 80, często pojedynkował się na freestyle'u z Ice-T, był też b-boyem w Uncle Jamms Army. Oto video z wczesnych lat działalności Kida Frosta, w którym rapuje na żywo urozmaicając rapem wyczyny b-boys i b-girls!

Przełom nastąpił w 1990 roku, kiedy w Virgin Records wypuścił album "Hispanic Causing Panic" z jego największym hitem "La Raza", w którym propaguje południowo amerykańskie korzenie i miesza język hiszpański z angielskim. Frost chodzi w nim tradycyjnym stroju, co miesza się z licznymi ujęciami lowriderów (w czym Latynosi są pionierami, przerabiając tak fury od lat 50ych!).

Cała kariera Kida Frosta to pełny gangsta rap. Jednakże to "La Raza" wrył się w pamięć i świadomość słuchaczy rapu. W ciągu ponad 20 dekad kariery Frost współpracował z takimi wyjadaczami Westu jak Ice-T, Domino, DJ Quik, Boo-Yaa T.R.I.B.E. czy Above The Law.
Jednak Frost wywarł przede wszystkim wpływ na latynoskich raperów, przecierając im szlak i pokazując, że istnieje w ogóle prężna scena chciano rap. "La Raza" to wśród Latynosów tak kultowy kawałek, że w 2010 Frost i podziemny raper Big LA nagrali remake tej piosenki.:

Kid Frost szacunek!

Brak komentarzy: