piątek, 10 czerwca 2011

OLDSCHOOL STREET BEATZ Eudezet Edition !Nadszedł czas, aby wyciągnąć z szafy Adidasy, Nike’i czy Sofixy, Kangole, Cazale i wszystkie kolorowe rzeczy począwszy od butów po czapeczki!

Ekipa OSC zaprasza na imprezę Oldschool Street Beatz, po raz pierwszy w Łodzi! Już o 15:00, na podwórzu przed klubem Jazzga, otwieramy graffiti jamem oraz wykładem na temat korzeni kultury HipHop przygotowanym przez Kukiego [WFNS] wspólnie z Kool Mike’em. Tuż po nim, bgirls i bboys staną naprzeciwko siebie w zmaganiach na OSB 2vs2 BATTLE #2 . Prowadzeniem bitwy zajmie się Funk’b. Zwycięzców wskazywać będzie ława sędziów w składzie – Pilot, Kostek, Killa Keedo. Nagrody dla pierwszych trzech miejsc zostały ufundowane przez Steez Shop (http://www.steezshop.pl/). Zgłoszenia prosimy przesyłać na OldschoolersCrew@o2.pl. Po ochłonięciu z wrażeń i zmagań uczestników bitew, od 21:00 celebrujemy wspólnie z Oldschoolers Crew i zaproszonymi gośćmi – Dj Jerem oraz Dj Luk. Chłopaki postarają się wprowadzić Was w niezapomniany klimat tamtych lat, ale nie obejdzie się bez Waszej pomocy, więc strój w stylu ’80 w Nowym Jorku czy LA, jak najbardziej obowiązkowy, szczególnie dlatego, że dla najlepiej ubranej dziewczyny i chłopaka mamy przygotowane bony na koszulki od Pan Tu Nie Stał (http://www.pantuniestal.com)! DJ’e zaczną od mocnego brzmienia ulicznego hip hopu z okresu 79-90, począwszy od Kool Herca przez Afrika Bambaataa, GrandMaster Flash'a i wielu innych rewelacyjnych artystów. Ponadto usłyszycie dźwięki electro hiphopu, najlepsze wydanie breakdance'owych hitów, funk i soul nie tylko dla królów parkietu, ale również wymagających audiofili. Dodatkowo obejrzycie fundamentalne filmy hiphopowe połączone z projekcją relacji z pierwszej edycji OSB Battle czyli esencja, która pozostawia inspirujące wrażenia. Po prostu a place 2 be dla każdego szanującego się Ol' skoolowca.

OSB 2vs2 BATTLE #2

Prowadzenie :Funk’B
Związany ze sceną bboyowa od lat. Kiedyś bboy we własnej osobie, dziś grywa na bboy eventach w całej Polsce, Niemczach (które jak sam mówi "są dla niego drugim domem"), Czechach. Na koncie ma wspólny mixtape "Let's get back to the oldschool" nagrany we współpracy z Dj Horbą którego można usłyszeć w Kopenhadze, Niemczech, Czechach, Białorusi, Anglii. Ponadto Funk'B, jest pomysłodawcą i współorganizatorem undergrundowych trójmiejskich bboy jamów "Let's Get Back to the Old School", które z czasem urosły do rangi krajowej. Był współorganizatorem dwóch edycji legendarnych jamów w Trójmieście: "Hip - Hop Summer Jam". W roku 2008 przeniósł się do Warszawy, gdzie szybko został doceniony przez tutejszą scenę. Przez jakiś czas udzielał się redakcyjnie pisząc artykuły do jednego z magazynów tanecznych. Wiosną 2009 roku dołączył do Funkrockass reprezentując dumnie tą ekipę o każdej porze dnia i nocy, w każdej sytuacji.

Sędziowie :
BBoy Pilot [Ready To Battle, Bydgoszcz]
Bboy Kostek [Bad Company, Lipno]
Bboy KillaKid [Rocking Boys Crew, Łódź]

OSB Battle #1 Promo Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=pxS-sLKvMx8


Wykład poprowadzi :Kuki

Łukasz Pączkowski - 19 lat. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął na początku 2007 roku.Współtwórca WFNS Crew (Walkers From North Side), którego celem było zbieraniem tancerzy c-walk z północnej części Polski. W trakcie rozwijania swoich umiejętności chętnie dzielił się swoimi umiejętnościami ucząc tańczyć m.in. na imprezach charytatywnych. W 2009 roku WFNS zmieniło ideę swojego bytu i celem ekipy stało się promowanie wszystkich elementów kultury Hip Hop oraz tworzenie zgranej ekipy bazującej głównie na przyjaźni. W tym samym roku KuKi zorganizował pierwszą w zachodnio -pomorskim imprezę c-walk'ową "Come For Battle". Pierwsze "zawody" były dosyć undergoundowe gdyż zostały zorganizowane bez uwzględnienia jakiegokolwiek budżetu. Jako tancerz jest samoukiem. W trakcie nauki w Koszalinie przez 4 lata organizował darmowe treningi dla koszalińskiej młodzieży na boiskach i skateparkach, udzielając nieodpłatnie nauki tańca. Kilkukrotnie był sędzią na ogólnopolskich zawodach c-walk 'Watch Yo Step" w Olsztynie. Jako Hiphopowy aktywista promuje kulturę Hip Hop rozwijając jej piąty, podstawowy element jakim jest WIEDZA. Nieustannie poszukując informacji na temat korzeni Hip Hopu prowadził kilkukrotnie wykłady poświęconego jej historii.DJ'e :Jerem (Niema Kru)

DJ, VJ, człowiek związany z kilkoma znaczącymi łódzkimi projektami. Jako DJ gra od 2005 roku. Grał m.in. u boku takich ludzi, jak Jon Kennedy, Mono, Disco Bukkake czy Cookie Monster. Supportował Skalpel, Tworzywo Sztuczne, Reps i innych. Na początku zbierał płyty mając na względzie jeden czynnik - wytwórnie, niezależnie od gatunku. Na dzień dzisiejszy gra gatunki z pogranicza funkbreak, rap, big beat, mash-up, nu-funk, disco jazz. Pomagał przy organizacji i promocji wielu łódzkich imprez, głównie cykli Strange Fruit i Soul Confectionery.
http://www.myspace.com/whoidliketomeet
Luk

Posiadacz największego afro wśród łódzkich dj oraz największy promotor twórczości Michaela Jacksona. W swoich setach łączy funk, disco, stary hip hop oraz broken beat, a selekcja sprawia, że parkiet zawsze jest pełen. Nie ogranicza się do jednego gatunku, bo zbyt wiele dobrej muzyki jest do zagrania w trakcie jednej imprezy. Wpadnij i rusz biodrem!
Gościnnie zagra pochodzący z Grecji, a obecnie rezydujący w Krakowie - DJ Mysterons


OSCkOOl Mike
Aktywista Kultury Hip Hop i Minister Informacji ekipy OldSchoolers Crew z którą jest związany od początku istnienia. Ponadto selektor muzyczny i wielbiciel kultury lat 80., do której miłość wyssał z mlekiem matki. Spike Lee Joint's to motyw przewodni jego życia, tak samo jak "trzy paski" i ryczący ghettoblaster na ramieniu... Peace!


Finger

Urodził się w 1984 roku w Toruniu. Reprezentant Maygo Nagrania oraz Oldschoolers Crew. Organizator cyklu imprez Oldschool Street Beatz, Downtown Affair, bitew tanecznych OSB 2vs2 Battle i Bring Back The Roots, które są hołdem dla pionierów i korzeni kultury Hip Hop. Współpracuje z zespołem Mono/Poka (Mono - mc, Poka - producent i mc, Michał Janewicz – gitara basowa, Piotr Wolski - gitara elektryczna, Adam Zaguła - perkusja). Charakteryzuje ich bezkompromisowe podejście do robienia muzyki, celne teksty wymykające się powszechnie utartym standardom oraz stała współpraca z muzykami sesyjnymi, którzy wzbogacają muzyczną zawartość ich produkcji. Występował na jednej scenie z m.in. : Dj Soulsonic & CEO Muller [Rap History], Druh Sławek, Daniel Drumz, Kixnare, DJ Twister, DJ Cent, DJ Bart [K44/Mad Crew] oraz artystami - O.S.T.R., Eldo, Łona, Hi-Fi Banda, W.E.N.A., Afront, Dinal. Często gra nie tylko na imprezach, pokazach i zawodach tanecznych na terenie całej Polski, ale również podczas eventów sportowych jak jamy deskorolkowe czy rozpoczęcie sezonu snowboardowego. Jego klubowe sety to połączenie różnorodnych gatunków muzycznych o pozytywnym klimacie : hiphop / rooted, nu & future funk / soul / disco / electro / afrobeat / brazilian grooves / mash ups & breaks.

http://www.djfinger.com


25.06.2011 (sobota) @ Klub Jazzga, ul. Piotrkowska 17, Łódź

OSB Battle 2vs2 - Start 15:00
OSB Party – Start 21:00

OLDSCHOOL RAP / BREAKS / FUNK / DISCO / ELECTRO / 80’s POP

Wstęp:
10 zł wejście na teren imprezy i afterparty
Dla startujących dodatkowo 20 zł wpisowego na bitwę (od pary)

SPONSORZY :
STEEZ SHOP (http://www.steezshop.pl/)
PAN TU NIE STAŁ (http://www.pantuniestal.com)

PATRONATY :
Bboy Magazine
Break.pl
Don’t Panic
Flava Magazine
Mobilizacja
PopKiller
Radio Rewers
W Barwie Dźwięku

Brak komentarzy: