piątek, 30 marca 2012

Rapping with the Rappers (Mr Magic's Birthday Party 1984)


Rok 1985,   Mr Magic (RIP) jest koordynatorem klasycznych posunięć na nowojorskiej muzycznej scenie. To czas, gdy Video Music Box na długo przed skomercjalizowanym MTV zainteresował się muzyką nowojorskich gett. Oto kolejne prezentowane przez nas, unikalne video z czasów, gdy hip hop był wyrazem twórczej mocy, słowem oporu przeciwko problemom. Dziś zbyt często sam stał się problemem i  nie pozwala w sposób inteligenty na własne, subiektywne oceny (nie jest to regułą, hip hop znajdziemy jeśli mamy pragnienie poszukiwań, lecz młode wyprane przez media mózgi, symbolizujące hip hop ze skunem i agresją, zrozumieją to pewnie w czasie gdy ich faza na "hip hop" minie, zastąpioną przez objawy prawdziwego życia).

Mnie osobiście boli ten stan rzeczy, gdyż "Hip Hop to nie muzyka czy sensi, Hip Hop to ruch duchowej inteligencji ..." (Big Up Szelest!).

28 lat, i impreza o całkiem niezłym line up'ie. Prawie 30 - sto minutowa relacja z tego wydarzenia, prezentuję: Spyder'a D, The Supreme Team (kozacki end) i wielu innych.

Brak komentarzy: