środa, 28 marca 2012

PUMA x Martha Cooper

Martha Cooper połączyła siły z marką odzieżową Puma i na sezon wiosna/lato 2012 udostępniła klimatyczne zdjęcia z planu takich filmów jak Style Wars czy Beat Street. Koszulki wykonane są z organicznej bawełny, bardziej wytrzymałe i komfortowe niż standardowe. Zadbano również o detale jak wszyty za kołnierzem fat lace jak i krótki opis zdjęcia oraz historii jego wykonania dopełniający wyjątkowość tej kolekcji. Dostępne zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej.


Hopping a Train (1982)

© afew store

"Zawsze byłam zainteresowana uchwytywaniem twórczych styli gier i zabaw, a dzieciaki w NYC używają do tego pociągów i yard'ów. Zdjęcie zostało zrobione w czasie kręcenia Style Wars na Bronxie. Kiedy operator przygotowywał sprzęt, uchwyciłam to zdjęcie"


Doze at Negril (1982)

© Bonsport

"Negril był pierwszym klubem na śródmieściu, w którym odbywały się wydarzenia hiphopowe. Tutaj, Doze tańczy na tym samym kawałku linoleum, które Rock Steady Crew zabierało wszędzie ze sobą."


Beat Street (1984)

© Mrs Soyska

"Dzieło Harry'ego Belafonte był pierwszym mainstreamowym filmem, w którym wystąpili bboy'e, promując taniec, którego popularność zdawała się wtedy przygasać. Decyzja Puma'y by zapewnić garderobę do filmu pokazała ich wsparcie dla prawdziwej Hip Hopowej kultury."


Flying Pigeons (1978)

©SNS

Brak komentarzy: