wtorek, 13 grudnia 2011

Jimmy Spicer - Twórca jednego z pierwszych hip hopowych nagrań

Jimmy po raz pierwszy złapał za majka w roku 1973! Od początku siedział w muzyce disco, zdarzało mu się rapować do breakowych utworów. Wychowywał się na Brooklynie i co dziwne nie miał pojęcia o istnieniu Flash'a, Cold Crush Brothers i Herca (sic!). Gdy usłyszał Rappers Delight, uznał je za najlepsze nagranie jakie dotychczas miał przyjemność poznać. W tym samym czasie zaczął pracował nad swoim kontraktem z wytwórnia płytową i w tym samym roku (1979), wydał jeden  z pierwszych  utworów rapowych Adventures Of Super Rhyme - kilkunastominutowy utwór, pionierskie nie tylko z uwagi na świeży w muzycznej branży styl muzyczny, (w szerszym kontekście o muzyce RAP zaczęto mówić około roku 1978) ponieważ Jimmy jako pierwszy wprowadził storyteling do muzyki rap! Na długo przed Dana Dane i Slick Rickiem.

"When he first heard his record Super Rhymes being played he was walking down the street and when it came on the radio cars were on the same radio dial coming and going at the same time, someone had the box on a park bench and someone was playing their radio loud in their house and at one time Super Rhymes came on and he was over whelmed with happiness smiling from ear to ear and no one knew he was Jimmy Spicer yet so they couldn't figure out why he was so happy but he didn't care especially when he seen people dancing to his record, and he raised his fist in victory as he rocked the block"
W 1982 w Mercury wydał electro track - The Bubble Bunch.

W roku 1983 w stajni Spring Records wydał Money (Dollar Bill Ya’ll). To ta sama wytwórnia, w której w 1979 pojawił się pierwszy rapowy utwór Personality Joke.

W 1985 w Def Jam ukazał się jego kolejny singiel This Is It / Beat The Clock, którego producentem był Rick Rubin. W tym też samym roku w programie 20/20, rappując, wystąpił w towarzystwie Keith Haringa.

Jedno z jego ostatnich nagrań to te u boku Beenie Man'a z roku 1997 albo '98. O Jimmy wiadomo nie wiele, poza tym, że ma trzy piękne córki. Jedna z nich, Angie jest aktorką, zapraszam na jej  stronę. Klik!

Rok temu pojawiło się jego najnowsze nagranie - CANT BUY U LUV MONEY, sygnowane tym oto teledyskiem:

Brak komentarzy: