wtorek, 5 marca 2013

Swotteam - Bboys Food

SWOT TEAM to kolektyw Djski z Holandii powstały pod koniec lat 90's. DJ MistaSweet oraz DJ
Knowledge za dekami dają potężną dawkę breaków dla bboys i bgirls. Razem na swoim koncie mają 11
albumów/mixów.

DJ KNOWLEDGE (aka DJ Sparrow aka The Spin Doctor), pochodzi ze Sneek (pólnocna Holandia). Pod koniec lat 80-tych zaczął nagrywać mixteapy i produkować beaty dla różnych rapowych ekip. Potem stał się częścią jako DJ takich grup jak P-Double, 9 one 1, Thumbrothers, Ghettobirdz, The Science and Fluit.

SWOT Team ma na swoim koncie kawałek "Dr. Thumb's Theme" który ukazał się na kompilacji DJ'a Cue "Cue's HipHop Shops volume 2" która została wydana w 2000 roku w amerykańskim labelu Stray Records.

Z albumu"Electric Fantastic" została przechwycona jedna piosenka, która ukazała się na amerykańskiej składance "Global Turntables". Obecnie DJ Knowledge jest głównie aktywny jako członek kolektywu SWOTteam wraz z DJ'em MistaSweet. 1998 był rokiem w którym wydali swój pierwszy mixtape "Cannibalistic Turntable Injection" który stał się undergroundowym klasykiem. W 2002 roku wydali swoje pierwsze CD "Armbreaks Kersuez" który był w klimacie funky breaków oraz electro. Sequel zosstał wydany w 2004 roku i został nazwany "Coffebreaks Kers'Fresh" był to nieco bardziej wszechstronny album, jednak wciąż w klimacie uwielbianym przez bboy's i fly-girls. W 2005 wyszedł kolejny bboy mix CD "Bboy Food", w 2007 "Bboy Bootcamp" i w 2009 "Bbird Breaks" który okazał się ich wielkim sukcesem. DJ Knowledge nie może przestać, jego pasja do kultury Hip-Hop wciąż kipi, dlatego można go spotkać z plackami z których wydobywa sporą dawke funku, soulu disco oraz breaków. Swoje biby gra w różnych stronach Holandii.

DJ MistaSweet (aka Redchest aka Candy Cut Engineer), jego początki to B-boying, dopiero w 1985 zaczął bardziej skupiać się na muzyce. Jako P.A.R.A. noid (P.A.R.A. stands for Pugnacious Anti Racist and Audible) zaczyna pisać własne teksty, oraz daje pierwsze kroki w DJingu. W międzyczasie zaczyna kupować vinyle z muzyką HipHop ale też i oryginalny funk i soul. Następnie kompletuje sobie sprzęt by móc produkować kawałki HipHopowe. W 1996 MistaSweet wyrusza do Hague (miasto w zachodniej części Holandii) poznaje tam ludzi dzięki którym może organizować imprezy i jamy na których prezentuje swoje umiejętności oraz wykopaną kolekcje vinyli. Jest znany jako Crate Digger oraz cieszy się dużym respektem u bboys poprzez dostarczenie im rzadkich funkowych rowków które przynosi z powrotem do Nowego Jorku.

M"Bomb the Planet" cykl imprez cieszący się sporym fejmem wśród writerów oraz miłośników undergroundowej atmosfery. Są oni tam karmieni przez takich DJów jak: Cutnice, Special 0, DBS,
Extraa, Knowledge oraz MistaSweet we własnej osobie. Ze względu na jego bogatą kolekcje rzadkich bboy breaków miał okazje grać na największych eventach jak np.: IBE 1999-2005, Autumn Madness,
North Sea Jam, Jamming on Beat i Bboy Championships, ale również na wielu innych głownie mniejszych jam'ach. Na arenie międzynarodowej targał swoją kolekcje vinyli do Norwegii, Aruba (Got Moves?!), Czechy (HipHop Kemp), Francja (University Battle Contest), Ukraina (Yalta Summer Jam & Z-Games), Niemcy (Jammin on Beat), Belgia (Raw Circles, Battle of Honour), Rosja (Kazan Open, Personality Battle) i do USA (Evolution 4,5 and 6). Jego korzenie jako bboy czyni go jednym z najlepszych Break-Djów w Holandii. Gra różne imprezy i koncerty. Oryginalność to jedna z głównych rzeczy po której można rozpoznać MistaSweet, używa klaycznych i oryginalnych nagrań oraz własnych produkcji, wszystko to miesza w świeży sposób z wykorzystaniem scratchingu.

Charakteryzuje go też lojalność do vinylu, on na imprezy przynosi woski zamiast płyt CD czy softu!!! Podobnie jak DJ Knowledge szerzy kulture Hip-Hop grając imprezy i jamy.

Ich albumy oraz mixtapy są do ściągnięcia za darmo na ich stronie @ Swotteam.

Autor: BBoy Metes

1 komentarz:

Gorelik pisze...

Real Shit No Doubt...
B-boy Drago
Peace...