poniedziałek, 8 października 2012

Sennheiser Concept Tahoe

Sennheiser Concept Tahoe 4 OldschoolersCrewJest to prototyp innowacyjnego mikrofonu, który pozwala sprawować kontrolę nad efektami dźwiękowymi, za pomocą rękojeści mikrofonu.

6 przycisków z przyporządkowanymi różnymi funkcjami takimi jak: fader, zniekształecenie sygnału, zmiana wysokości tonacji, pogłos, echo, wah-wah czyli popularna gitarowa 'kaczka" etc. Wszystkie odbierają sygnał midi, który jest przekazywany do odbiornka midi, który dalej wędruję do kontrolera efektów.

W efekcie powstało skrzyżowanie mikrofonu z instrumentem muzycznym, który umowżliwa większą mobilność podczas występu, w odróżnieniu do popularnych obecnie loop station ( vide dub fx). Bardzo pozytywny feedback wypłynął od testerów m.i.n mistrza beatboxu z Francji - Eklipsa.  Nie jest to pierwszy mikrofon z przyciskami, ale palma pierwszeństwa należy mu się za rozszerzenie podstawowych funkcji, które występowały u poprzedników. np w mikrofonach do karaoke są przyciski do nawigacji pomiędzy poszczególnymi piosenkami.
Sennheiser Concept Tahoe 1 OldschoolersCrew
Sennheiser Concept Tahoe 2 OldschoolersCrew

Sennheiser Concept Tahoe 2 OldschoolersCrew
Urządzenie jest wciąż w fazie testów i rozwoju i służy obecnie za opatentowany prototyp do dalszego doskonalenia i rozwoju zaproponowanych innowacyjnych rozwiązań.

Text by Mc CzeXen

Brak komentarzy: