poniedziałek, 21 listopada 2011

Disco Fever 10th Anniversary (1986)

Pamiętacie moją historię Sala Abbatiello, właściciela klubu Disco Fever (1977-1986)? To w tym klube zostały nakręcone sceny do filmu Krush Groove... Czytaliście mój ostatni wpis z Ralph'em McDanielsem? Teraz połączcie Disco Fever z Video Music Box, a otrzymacie wybuchową mieszankę rodem z połowy lat '80. W 1986 roku już po zamknięciu klubu, odbyła się uroczysta impreza świętująca 10-lecie tego klubu. Lista zaproszonych gości jest bardzo ciekawa: Run Dmc, Furious Five wraz z Larrym Love, Fat Boys (Buff Love RIP), Whodini, M.C. Chill, Love Bug Starski  ....

Oglądając to video dostrzeżesz na parkiecie Dr. Jeckylla i Mr. Hyde'a, Real Roxane, Mr. Magica (RIP), Grand Mixer D.ST. ... Istna miazga!

Bardzo ciekawe video. Z uwagi na, to że pierwszą hip hopową trasę koncertową udostępniono w mediach także za pośrednictwem Video Music Box w 1985, można domiemywać, że oglądasz właśnie jeden z pierwszych zarejestrowanych hip hopowych koncertów. Zwróćcie uwagę na wystrój, na same występy, choreografię. Czytając kiedyś wspomnienia o Cowboy'u dowiedziałem się, że był istnym scenicznym wariatem. Brak lirycznych kompetencji nadrabiał sceniczną energią. Tutaj jest to widoczne, tak jak to, że cały zespół F5 był na niezłym haju... ale era kokainy, to czas pierwszych komercyjnych sukcesów muzyki hip hop. Oglądajcie z przyjemnością!

Brak komentarzy: