środa, 26 listopada 2014

Cmoknij Mnie W Pompę - Wczesna Ekipa Rapowa ze Świnoujścia


Kolejna porcja ciekawych informacji z życiorysu Dj Bruno, o którym mogliście przeczytać już wcześniej Tu klik@ oraz Tu klik2@. Tym razem przekazał słów kilka o swoim zespole z roku 1993:


Skład Cmoknij Mnie W Pompę (od lewej T Mad, Bruno i Icy M)
Pora na kilka słów na temat tego składu. Marzenia były wielkie a plan ambitny. Niestety - CMWP nie działało długo. Skończyło się na próbach i na jednym występie. Namówiliśmy do współpracy ojczyma jednego z nas. Pan Jacek Kasperkowicz był (i jest) bardzo doświadczonym muzykiem. Miał nowoczesny syntezator z sekwenserem. Na naszą prośbę nagrał trzy podkłady: Jeden na bazie "My My My" Johny Gill, drugi na podstawie "The Ghetto" Too Short, a trzeci był jego kompozycją. Brzmiały naprawdę fajnie. W owym czasie TVP wyemitowała program o raperze PM COOL LEE z Kielc (po latach raper ten dał się poznać jako LIROJ). Pod wpływem tego programu zainteresował się nami pewien didżej ze Szczecina. Zaproponował nam występ na mistrzostwach w tańcu breakdance w Gorzowie Wlkp. Zgodziliśmy się. W dniu występu zabrał nas swoim autem do Gorzowa. Frekwencja na mistrzostwach dopisała. Klub był wypełniony po brzegi. Podczas naszego występu zmieniliśmy spontanicznie plan działania i zamiast rapować grzecznie do samego końca, to nagle zaczęliśmy zapodawać teksty uliczne, gdzie słowa na literę na taką i owaką rzadkością nie były. Publika nieźle się podekscytowała! Nasz kierowca-didżej także... tylko zgoła inaczej! Płonął ze wstydu! Dostał ponoć spore zje*ki od przedstawicieli (bodaj) rady miasta, obecnych na imprezie. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba podczas drogi powrotnej zbyt często się do nas nie odzywał. Dobrze, że nas w ogóle zabrał! Yo!

Końcówka 1992 lub początek 1993 roku. Bruno i Andrzej Kielar. Sesja nagraniowa w wynajętej chacie przy ulicy Matejki w Świnoujściu. Zarejestrowano wtedy m.in. Cmoknijcie mnie w pompę.

2 komentarze:

Unknown pisze...

tak to prawda !!!
pamietam ze byla mozliwosc menager konsultant z poznania szkoada ze nie wyszla ta opcja ale bylo wiadome z jakich powodow ... 25% 75% .....
moglo byc niezle przelamanie historii 91,92 rapu w polsce ...z reszta i tak mysle ze jakies podwaliny tego co sie dzialo w muzyce hip hop w calym kraju to nasze trzy grosze mialy polaczenie :))) pozdrawiam ICE M

Unknown pisze...

Stara szkoła!