czwartek, 12 listopada 2009

Rising of Paul Hardcastle - 1st Light & Solo Career


Paul to artysta sceny brytyjskiej. Urodził się w Londynie 10.12.1957. Jest producentem, kompozytorem, specjalizuje się w instrumentach klawiszowych i tworzeniu muzyki tanecznej. Jako nastolatek pracował w sklepie ze sprzętem Hi-Fi , wolny czas poświęcając się na "dłubaniu" w sprzęcie oraz wszelkiej elektronice. Jako muzyk zadebiutował w duecie z Derekiem Greenem "1st Light". Z wczesnych lat 80., w swoim dorobku mają dwie ciekawe pozycję:

(LP)1st Light - 1st Light (1983)


(LP)1st Light - Daybreak (1984)


Oraz udział w kompilacjach hitów spod labela "Street Sounds #4"


Po przygodzie z "1st Light", poświęcił się karierze solowej. W 1984 roku wypuścił pierwszy singiel "Eat Your Heart Out" i kolejne m.in. "Rain Forrest"" czy "Moonhopper".

W 1985 roku Hardcastle odniósł pierwszy duży sukces singlem "19" opowiadający o wojnie w Wietnamie. Użyte w nim sample telewizyjnych programów informacyjnych w nienaganny sposób dopasowane w podkład, wyniosły go na brytyjskie listy przebojów i od razu na pierwsze miejsce. Na następnym singlu "Just For Money", osnutym na motywach napadu stulecia, wykorzystał sample głosów świetnych aktorów Boba Hoskins'a i Laurence'a Oliviera, tworząc kolejny samplowany majstersztyk i wpadający w ucho taneczny kawałek.


W drugiej połowie lat 80., angażował się w różne projekty oraz wydawał płyty pod różnymi pseudonimami. Z falą rozwoju muzycznego poświęcił się remiksowaniu utworów, zakładając wytwórnie Fast Forward
Peace!

Brak komentarzy: