niedziela, 1 listopada 2009

Oldschool Event's from The Project's

O walkach MC's, DJ's pod koniec lat 70 robiło się coraz głośniej. Coraz więcej ludzi (swoich i z zewnątrz) zainteresowanych wydarzeniami, zaczęło napływać tam gdzie odbywało się coś wyjątkowego. Rodząca się kultura Hip Hop, wyszła po za granice boisk, ulic, dzielnic do lokali... Prócz popularnych Projects imprezy organizowano zazwyczaj spontanicznie, a Ci co mieli wiedzieć to wiedzieli co i gdzie się wydarzy. Z czasem powstały pierwsze postery, czy ulotki informujące zainteresowanych:

1520 Segdwick Ave. rok 1973 (Pierwsza Impreza Kool DJ Herc'a)


Również za pośrednictwem lokalnych wydawnictw, na łamach których ukazywały się tego typu materiały i informacje o zbliżających się wydarzeniach, zainteresowani mogli dowiedzieć się, kto? i co? czy gdzie? i jak?


Kolejno rozszerzano zakres promocji, w zależności od pomysłów wykonawców i okresu w jakim dział się dany event. Postery niczym graffiti stały się nieodrębną częścią imprez i wydarzeń. Nie tylko promowały i informowały o wykonawcach ale był swego rodzaju sztuką przekazu która docierała do fanatycznych odbiorców jak i zwykłych ludzi, proponując im wszystko to czym był Oldschool Hip Hop!

Brak komentarzy: