wtorek, 6 października 2009

Bboy Maey / DJ Shorty

B-Boy Maey, znany jako Paweł Kowalczyk pochodzi z Wielkopolski. Urodzony w 1982 w Pile. Na co dzień pracuje w Philips Lighting Poland jako inżynier utrzymania ruchu. Swoją historię z b-boyingiem rozpoczął w 1994r. Zainspirowany ruchami pierwszych b-boys w Polsce, w wieku 11 lat zaczął stawiać pierwsze kroki na parkiecie. Dwa lata później udał się do Niemiec na swój pierwszy, zagraniczny turniej Battle Of The Year 1996, organizowany w niemieckiej miejscowości - Celle . Poznał tam wielu znanych i cenionych do dziś ludzi, reprezentujących naszą kulturę na najwyższym poziomie. Właśnie wtedy zobaczył na oczy pierwszy raz w jednym miejscu wszystkie elementy. Od tego momentu poszerzał wiedze na temat kultury i międzynarodowej organizacji Zulu Nation. Brał udział w największych imprezach zarówno w Europie jak i za oceanem. Mimo tego, że nie zdobywał większych sukcesów- kontakt z tancerzami z całego świata dawał mu ogromną ilość wiedzy i energii. Taniec był dla niego wszystkim. Niestety po kilkunastu latach kłopoty zdrowotne i liczne kontuzje doprowadziły do tego, że kilka tygodni spędził na wózku inwalidzkim. Od tego czasu nie bierze czynnego udziału w turniejach. Aby nie rozstawać się z ukochanym zajęciem, postanowił przekazywać swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności młodszym tancerzom. Prowadzi warsztaty taneczne oraz szkoły tańca m.in. w Pile i Poznaniu.


Był to dla niego przełomowy moment w życiu. Postanowił swoją więdzę, osobowość, styl i energię wykorzystać w innych elementach. Zainspirowany twórczością swojego pilskiego przyjaciela- Titosa oraz niemiecką i szczecińską sceną graffiti- legendarne jamy na Pleciudze, około 7 lat temu zaczął szkicować i malować swoje pierwsze ściany. Znany jako Maey, Ital, czy Rino wciąż się uczy, rozwija swoje umiejętności i technikę.

Po skończeniu technikum postanowił wybrać się do USA, gdzie za swoje pierwsze zarobione dolary zakupił gramofony, mixer i masę winyli. Tak rozpoczęła się jego historia z turntablismem. Dj Shorty jest samoukiem, który preferuje granie z oryginalnych, tłoczonych płyt- powrót do korzeni. Jego ulubionymi gatunkami muzycznymi są: underground rap, old school rap, breakbeat, new grooves, funk, jazz… Nie przepada za komercyjnymi artystami, którzy z dnia na dzień oddalają się od założeń starej szkoły. Dj Shorty bierze udział w licznych imprezach kulturalnych i charytatywnych. Związany z firmą Tribal, gra na licznych turniejach tańca i w klubach.Brak komentarzy: