wtorek, 16 lipca 2013

Beat Junkies - Wywiad 2013

Turntablistyczna rodzina, znana jako Beat Junkies opowiada o swojej miłości do muzyki, oraz o obecnym DJ'ingu. Na scenie działają od ponad dwóch dekad (od 1992 roku).

Beat Junkies (DJ Babu, J Rocc, D-Styles, DJ Shortkut, DJ Rhettmatic, DJ What?!, Mr. Choc, Icy Ice, Curse, Melo-D, oraz DJ Havik) znajomość technik użycia gramofonów i mixera mają na najwyższym poziomie. Tyczy się to grania imprez, scratch sesji, czy też zawodów międzynarodowych (ITF, DMC). W tym materiale opowiadają o wszechstronności swoich występów, pracy zespołowej, tworzeniu rutyn oraz graniu imprez. Mówią o tym, jak utworzenie grupy wpłynęło na ich indywidualny rozwój. Mimo że Turntablism sporo się zmienił od czasów powstania ich ekipy, mają szacunek dla Djów z dobrą selekcją utworów, którzy dzielą się swoją miłością do muzyki z ludźmi podczas imprez. Opowiadają też, jak sztuka Turntablismu jest zbliżona do życia muzyków, gdzie używa się gramofonu jako instrumentu do tworzenia nowych dźwięków oraz muzyki.

Obecnie żyjemy w czasach zaawansowanej technologii oraz internetu. Beat Junkies podchodzą do tego z entuzjazmem. Wykorzystują ciekawostki współczesnej technologii do tworzenia kreatywnych setów oraz rutyn. Nadal reprezentują sztukę Turntablismu oraz Hip-Hop w czystej postaci. Enjoy!


Brak komentarzy: