poniedziałek, 25 października 2010

Russell "Rush" Simmons


"Rush" przyszedł na świat 04.10.1957 roku. W 1964 roku jego rodzice, jako przedstawiciele czarnej wykształconej i pracującej klasy średniej, przeprowadzili się do zamieszkałego w większości przez białych "Hollis", w nowojorskiej dzielnicy Queens. Jako nastolatek Russell z zapałem poznawał życie ulicy, przez jakiś czas należąc do ulicznego gangu Seven Immortals. Uwielbiał blaxploitation movies, fascynując się postawą ich bohaterów, został drobnym handlarzem marihuany. Nie przegapiał koncertów swoich ulubionych wykonawców tj. The Temptations, The Dramatics, The Delfonics czy The Momnets.

Po ukończeniu szkoły średniej w 1975 roku, rozpoczął studia socjologiczne w City Collage of New York w Harlemie, jednak więcej czasu poświęcał na obserwację tamtejszego życia nocnego niż na studia. Po raz pierwszy zetknął się z Kulturą Hip Hop w 1977 roku i od tego momentu poświęcił się jej bez reszty. Rozpoczął od organizowania potańcówek reklamowanych jako "Rush, The Force In Collage Parties". Swój przydomek "Rush" zyskał dzięki energicznemu stylowi bycia. Pierwszym raperem z którym Simmons nawiązał współpracę był nieznazny wtedy jeszcze nikomu Kurtis Blow. Tak zrodził się Rush Menagement, która niesiona sukcesami Blow'a, szybko umacniała swoją pozycję. Pierwszymi sukcesami wydawniczymi Russell'a było namówienie dużej wytwórni Mercury na wydanie debiutanckiej płyty Kurtisa Blow... Christmas Rappin' i powtórzenie sukcesu tego singla, klasykiem gatunku The Break's w 1980 roku.

Russell jest współzałożycielem Def Jam Records (założonej wspólnie z Rick'iem Rubin'em w 1984 roku), wytwórni która dzięki LL Cool J'owi oraz Run-DMC i Public Enemy przez całe lata 80. odgrywała wiodącą rolę na muzycznym rynku. Rozstanie z Rubin'em w 1987 roku, nie zmieniło jego wizerunku w oczach hiphopowej publiki. W 1993 roku majątek Rush Menagement szacowano na 34 miliony dolarów, które dostarczyły wytwórnie płytowe, firma odzieżowa (Phat Line) i impresyjna oraz udziały w mass mediach...

Simmons tak charakteryzuje swoje działanie:

Jedynym moim celem jest zarządzanie i kierowanie. Poświęcam cały swój czas artystom i dbam tylko oto, aby mieli bogate czarne dzieci.

True... Prawdziwy rekin show biznesu...
Peace!

Brak komentarzy: