środa, 6 października 2010

Poland Can Do It Too... - Max Skiba

Maximilian Skiba jest polskim producentem, który w 2005 roku wypuścił swoje pierwsze nagrania dzięki współpracy z Boxer Records z siedzibą w Kolonii. Jego utwory są dobrze znane na scenie muzyki elektronicznej i grane przez wielu DJ'ów na całym świecie. Pierwszy singiel Max'a "Rendez Vous over Mars" zajął miejsce w holenderskim notowaniu CBS Top 100, drugi 12'' "Apple Disco" wypuszczony dla Terranova Records z Berlina, był w pełni obsługiwany przez wiele wielkich nazwisk dj'skiego rzemiosła.
W 2008 roku Max stworzył ścieżkę dźwiękową do gruzińskiego niemego filmu z początku XX wieku pt. "Saba", który został pokazany m.in. na "Silent Movie Festival" w Warszawie. W tym samym roku powstała również "Astigmatic Inspired By Chopin Compilation" kompilacja, na której można było usłyszeć produkcję Max'a pt. "Fantazja". W 2009 roku ukazała się ep'ka "Genius Of Maximilian Skiba" paryskiej wytwórni Skylax Records, gdzie wspomagany był wokalnie przez G. Rizo. Całość została bardzo dobrze przyjęta i wysoko oceniona, a kawałek "Monster" został uwzględniony w brytyjskim wydaniu magazynu MixMag.
Na początku 2010 roku Max wraz z Noviką pracowali nad jej albumem "Loverfinder", wspólnie tworząc takie numery jak "Loverfinder" czy "Strangers". Album odniósł duży sukces zajmując miejsce w Top 10 najlepiej sprzedających się longplay'ów.


Max komponował także wiele remiksów dla takich artystów jak WhoMadeWho, Filippo Moscatello, Glimmers, holenderski Rhythm Combo (polski najlepszy remix 2007 r. ogłoszony przez Polskie Radio "Bis"), Acid Umyte, Ajello, Phenomenal Handclap Band i wielu innych.


Max Skiba jest również członkiem zespołu The KDMS (czyli Kathy Diamond Max Skiba), który współtworzy razem z brytyjską wokalistką Kathy Diamond. Ich pierwsza wspólna produkcja "Never Stop Believing", nagrana dla Gomma Records z Monachium, ukazała się we wrześniu 2009 roku. Rok później na światło dzienne wyszedł "High Wire". To kolejna produkcja Skiby i Diamond, którzy zapewne nie poprzestaną na tym i już wkrótce zapewne będziemy mogli spodziewać się kolejnych ciekawych pozycji...

Peace!

Brak komentarzy: