wtorek, 6 sierpnia 2013

Ellen Aim & The Attackers - Face to Face & Fire Inc.

Ellen Aim & The Atteckers from Streets of Fire

Wspominając Ellen Aim & The Attackers, czyli nic innego jak rewelacyjny film Walter'a Hill'a pt. Streets of Fire z 1984 roku... Postanowiłem trochę bardziej zagłębić się w temat, po kolejnej sesji spędzonej w świecie rock & rollowej baśni, nie z tego świata. Występująca na scenie Ellen Aim, grana wówczas przez wschodzącą gwiazdę kina Diane Lane, to barwna, główna postać, wokół której kręci się cała akcja obrazu, zostaje porwana przez bezwzględny gang motocyklistów, terroryzujący dzielnicę Richmond, pod przywództwem demonicznie wręcz ucharakteryzowanego Raven'a, granego przez Willem'a Dafoe. Sceniczne popisy Ellen Aim & The Attackers, skłoniły mnie by sprawdzić historie i cały soundtrack z filmu. Dziś mając w swojej kolekcji, pełny album na płycie, udało mi się dotrzeć do kolejnych ciekawych informacji...

I tak trafiłem na Face to Face. Laurie Sargent, jako lead vocal, plus czwórka instrumentalistów Billy Beard, John Ryder, Stuart Kimball i Angelo Petraglia, który urodził się w Bronksie w latach 50. Ich historia to końcówka lat 70., kiedy w oryginalnym składzie zdecydowali się założyć grupę, w New Hampshire. Z początkiem lat 80., przenieśli się do Bostonu, gdzie w 1982 roku podpisali kontrakt z Epic Rec. W między czasie poznali Arthur'a Baker'a... Tak dokładnie tego Arthur'a Baker'a od Breakers Revenge czy Planet Rock. Znajomość okazała się na tyle owocna, że w 1984 roku Baker zgodził się na współprace z Face to Face, dzięki czemu na albumie pt. "Face to Face" ukazały się produkcję w jego wykonaniu. "Under the Gun i "10-9-8", czyli największe hity z tego krążka pochodzą właśnie spod skrzydeł Baker'a, co szczególnie można poznać po "Under the Gun", gdzie zostały wykorzystane motywy szerzej znane z "Breakers Revenge".

Face to Face w roku 1984, czyli w tym samym gdy ukazał się ich debiutancki album, trafili na projekt "Streets of Fire". The Attackers w filmie, w rzeczywistości składali się z członków Face to Face, a Laurie Sargent, której głos został świetnie połączony ze zjawiskową postacią Ellen Aim, storzyła klimat w "Tonite Is What It Means To Be Young" która składa się na ścieżkę dźwiękową filmu, jaki i jest elementarną jego częścią, pokazaną na ekranie, w rewelacyjnie zaaranżowanych scenach z Ellen Aim & The Attackers w tle...

Laurie Sargent, poza tym, że występowała w Face to Face, tworzyła również w grupie Fire Inc., współpracę z którymi nawiązała przy udziale w Streets of Fire.

Face to Face, kontynuowali działalność do 1988 roku. W 1985 ukazał się, album "Confrontation", który został dość dobrze przyjęty, stabilizując pozycję Face to Face jako grupy poruszającej się w pop-rockowych klimatach 80's New Wave.

Dziś każdy z z członków kwintetu Face to Face, działa na własną rękę. Warto nadmienić, że Angelo Petraglia otrzymał nagrodę Grammy, za wyprodukowanie albumu Kings of Leon w 2010 roku.

"Under the Gun" to między narodowy manifest, dzięki któremu Face to Face chcieli zwrócić uwagę na wszechobecne problemy cywilizacyjne, wojnę, biedę, oraz na te miejsca którymi są opanowane. Tłem są również światowe metropolie, a w szczególności dzielnice slumsów oraz getta w Stanach Zjednoczonych lat 80.

@ Fire Inc. - Tonight Is What It Means To Be Young

Brak komentarzy: