czwartek, 6 stycznia 2011

Gangsta B's Return-Menajahtwa

Powrót do tematu gangsta b.tches! Duet Menajahtwa z Compton zadebiutował na krążku "5150 Home 4 Tha Sick" Eazy-E w kawałku "Merry Muthaphuckkin' X-mas" w 1992 jednakże na własną płytę panie musiały poczekać dwa lata. W sierpniu 1994 Ruthless wydało ich debiutancki LP "Cha-Licious", który mimo świetnych występów gościnnych B.G. Knocc Outa, Dresta'y czy Eazy-E oraz jeszcze chyba lepszych podkładów Yella'i, Rhytm D'ego czy Dj U-Neek'a okazał się finansową porażką. Jedynym teledyskiem był ten do kawałka "La La La", wyjątkowo pogodny i wart uwagi, występują w nim Steffon (gada na początku), Rhytm D (krótki rap) i możemy zobaczyć Yella'ę i Eazy'ego.

Później możemy usłyszeć Menajahtwa na pośmiertnym albumie Erica "Str8 Off Tha Streetz Of Muthaphukkin' Compton" w kawałku "Gangsta Beat 4 Da Street". W 1997 Menajahtwa zmieniło nazwę na Twazay i wypuściły klip "Freaky Deaky" i co tu dużo mówić-porażka...

Niestety przykład tego duetu świadczy o tym, że możesz mieć wytwórnię, kasę, super producentów a i tak nie osiągniesz sukcesu (moim skromnym zdaniem wielka szkoda).

Brak komentarzy: