sobota, 11 grudnia 2010

Early days of Bone Thugs N Harmony

Bone Thugs N Harmony - jedna z najbardziej charakterystycznych rap grup lat 90, po N.W.A. najbardziej znana i z największym sukcesem ekipa z Ruthless Records. Ciekawy, szybki styl rymowania przeplatany śpiewem zapewnił Krayzie'owi, Layzie'owi, Bizzy'owi, Wishowi, i Flash N Bone'owi rzeszę fanów i na stałe zapisał ich w historii rapu. Ja mam tak, że uwielbiam zgłębiać pierwsze dni walki o zaistnienie wszelakich ekip. I w tym przypadku świetnie zapisał się Eazy-E, a raczej jego zmysł buisnessowy ponieważ zainwestował pieniądze i pozwolił się wybić swoim wieloletnim fanom czyli właśnie Kościom. Historia zapoznania się Bone z Eazym jest długa, więc poświęcę uwagę jedynie jej fragmentowi a więc telefonowi, który wykonał Eazy do chłopaków i zwrotce Krayzie'ego z kawałka "Flow Motion", którą członek Bone zarapował Ericowi przez słuchawkę zapewniając współpracę:

Ale co to za zwrotka? Otóż chłopaki przed Ruthless nagrali album "Faces Of Death" jako B.O.N.E. Enterprise, który został wznowiony w 1995. Oto cały kawałek, o którym mowa:

Jak słychać styl rymowania wyrobiony w miarę ale beat... cóż rzeczywiście dobrą decyzję podjął Eazy o tym, żeby Dj U-Neek produkował podkłady KOŚCI Bandytom i Harmonii.

Brak komentarzy: