czwartek, 11 listopada 2010

20-ego listopada druga edycja BRING BACK THE ROOTS z Top Rock contestem i Jamem w bydgoskim Tabubarze!


Oldschoolers Crew prezentuje drugą edycję, odbywającej się tylko raz w roku, imprezy przypominającej o korzeniach tłustych bitów czyli o soczystym funku i jego ewolucjach muzycznych oraz wiążącym się z nim stylem życia. Tej gorącej nocy znajdzie się również miejsce na przepełnione rozpalonym słońcem brazylijskie brzmienia , afrobeat oraz jazzy hiphop. Za gramofonami Dj Finger [OSC] oraz Dj Furia. Na sali chilloutowej – Dj Soulitary oraz Dj G.r.z.a.n.a.

Aby tradycji stało się zadość, podczas imprezy odbędzie się Top Rock Contest + Jam dla Bgirls i Bboys. Oba w systemie „All Or Nothing” czyli wygrywają tylko pierwsze miejsca. Zgłoszenia prosimy przesyłać na oldschoolerscrew@o2.pl. Ilość miejsc dla startujących jest ograniczona. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Snake Dance Shop (http://sklep.snake-dance.pl/). W jury zasiądą : zwyciężczyni I edycji BBTR - Bgirl NG (Trójmiasto), Bboy Mojżi oraz Bboy Kikers. Po walkach bawimy się na dancefloorze do samego rana. Wideorelację z bitew nakręci Fizyk, który specjalnie na tę okazję przyjedzie z Sosnowca.

Odbędzie się również pokaz filmu dokumentalnego o historii i wpływach, które ukształtowały kulturę HipHop, z perspektywy zarówno młodego , jak i starszego pokolenia afroamerykańskiego oraz latynoskiego czyli From Mambo To Hip Hop: A South Bronx Tale z 2008 roku w reżyserii Henry’ego Chalfanta.

Plakat - Zero


Wideorelacja z pierwszej edycji autorstwa Adriana Bielawskiego

Fotogaleria


Jury :


Bgirl NG (Gdynia)
Urodzona 08.08.1991 r. Główne osiągnięcia to pierwsze miejsce solowe na conteście Bboy’s Academy Jam oraz wygranie Bring Back The Roots w 2009 roku, zajęcie trzeciego miejsca w zawodach Hall of Fame i zaproszenie na walkę Who Got The Freshest Go Down w 2010 roku. Wzięła udział w ośmiu międzynarodowych spektaklach teatralnych m.in.: Bel Canto(2006), Droomspel R.E.M (2007), Cat’s Cradle (2008) oraz Archipel (2009). Jednym z najświeższych osiągnięć to I miejsce na zawodach Bitwa o Polskę z ekipą Pomorskee Flavour.
Cały czas chce zdobywać wiedzę, doświadczenie i czerpać inspirację od najlepszych, uczestnicząc w warsztatach i zawodach zagranicą. Jest młoda i zdeterminowana by trenować i jak na razie nawet nie myśli o tym by przestać.Bboy Mojżi (Bad Company, Toruń)

Marek Maciejewski zaczął trenować 4 lata temu w toruńskim klubie Jantar na R2. Stawia na ciągły progres i szlifowanie techniki. Jego styl to połączenie potężnych power moves z funkowym wajbem.

• Stylowa Bitwa - I miejsce
• Sztewite jam - II miejsce
• BBoyowe Konfrontacje - III miejsceBboy Kikers (Braterstwo Stylu, Bydgoszcz)

Łukasz Kosicki aka b-boy „Kikers”

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 1999r. Jest założycielem szkoły tańca Braterstwo Stylu. Jego oryginalny styl, zawsze wyróżnia się na tle innych b-boys. Tancerz Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Wspierany przez Volcano i Red Bulla.

Osiągnięcia (turnieje):

• Udział w International Breakdance Event - Heerlen, Holandia 2008
• Otwarty Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym - Inowrocław 2008 - II miejsce
• Taniec Kontra Taniec – Koszalin 2008 - I miejsce
• Udział w Total Call Out 2 - Eindhoven, Holandia 2007
• Otwarty Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym - Inowrocław 2007 - I miejsce
• Koszalińska Wizja Breaka, Koszalin (2005) - IV miejsce
• III Otwarty turniej tańca, Nakło, (2005) - I miejsce
• Rytm Ulicy, Piła (2004) - III miejsce


DJ’e :


FINGER [OSC]
Urodził się w 1984 roku w Toruniu. Reprezentant Maygo Nagrania oraz Oldschoolers Crew. Organizator cyklu imprez Oldschool Street Beatz, bitew tanecznych OSB Battle i Bring Back The Roots, które są hołdem dla pionierów i korzeni kultury Hip Hop. Współpracuje z zespołem Mono/Poka (Mono - mc, Poka – producent i mc, Michał Janewicz - gitara basowa, Piotr Wolski - gitara elektryczna). Charakteryzuje ich bezkompromisowe podejście do robienia muzyki, celne teksty wymykające się powszechnie utartym standardom oraz stała współpraca z muzykami sesyjnymi, którzy wzbogacają muzyczną zawartość ich produkcji. Występował na jednej scenie z m.in. : Druh Sławek, Daniel Drumz, Kixnare, DJ Twister oraz artystami – O.S.T.R., Eldo, Łona, Hi-Fi Banda, Afront, W.E.N.A., Dinal. Często gra nie tylko na imprezach i zawodach tanecznych na terenie całej Polski, ale również podczas eventów sportowych jak jamy deskorolkowe czy rozpoczęcie sezonu snowboardowego.
Jego klubowe sety to połączenie różnorodnych gatunków muzycznych o pozytywnym klimacie :
hiphop / rooted, nu & future funk / soul / disco / afrobeat / brazilian grooves / mash ups & breaks.

http://myspace.com/djfingerFURIA
Pełen ambicji adept sztuki DJingu, w ciągłej podróży przez muzyczne gatunki w poszukiwaniu świeżości i doskonałego brzmienia. Przesiąknięty kulturą hip-hop, kochający każdy jej element.
Dominujące gatunki w jego kolekcji: funk, funky breaks, trip-hop, deep funk, nu jazz, soul...

http://www.myspace.com/furia1SOULITARY
Dj, kolekcjoner płyt vinylowych, promotor "jakościowych" imprez z tzw. czarną muzyką. Jego korzenie tkwią do dziś w hardcorepunkowym podziemiu z przyporządkowaną mu odrazą do telewizyjnej i radiowej popeliny. Animator większości bydgoskich, cyklicznych wydarzeń klubowych z naciskiem na innowację i eksperymenty w celu poszerzania wrażliwości słuchaczy, wymiany doświadczeń djów i muzyków oraz zbliżania sceny hiphopowej, jazzowej i elektronicznej. Jego imprezy hiphopowe to wieloadapterowe jam'y nie mające nic wspólnego z dyskotekowym, rapowym mainstreamem. Jako Funkomat wprowadził na lokalne parkiety funk, groove i disco 70's. Jako dj Soulitary gra soulowe fuzje z wokalistkami i muzykami jazzowymi. Jest też członkiem ekipy Hak, która popełnia eventy w składzie producent-dj-vj , prezentując neurotyczną, współczesną elektronikę improwizowaną.G.R.Z.A.N.A.
Turntablista, producent, pomysłodawca i organizator I Ogólnopolskich Mistrzostw Dj’ów Korzystających z Serato Scratch Live. Więcej info na 4donie.


BRING BACK THE ROOTS II
Klub Tabubar
ul. Wiatrakowa 1
Bydgoszcz
Start 20:00
Wstęp 10 zł


SPONSOR
Snake Dance Shop (http://sklep.snake-dance.pl/)

PATRONATY
Break.pl
Bydgoski Rap
Braterstwo Stylu
Mobilizacja
Radio Rewers
U Know How We Do

Brak komentarzy: