czwartek, 13 września 2012

Ricky Flores - Hip Hop Photography Journalist

Ricky Flores urodził się w Nowym Jorku, w portorykańskiej rodzinie imigrantów w roku 1961. Jego ojciec Pastor Flores był żeglarzem-najemnikiem, natomiast matka Anna Luisa Flores, pracowała w zakładach odzieżowych. Pierwsze lata swojego życia, mały Ricky spędził mieszkając w Tremont niedaleko Crotona Park, gdzie wtedy budowno dzielącą Bronx na północy i południowy, autostradę Cross Bronx Expy #95. Po smierci ojca w 1965 roku, razem z matka przeniosł sie do Longwood, Bronx gdzie spędził późniejsze dzieciństwo.

Flores zaczął dokumentować życie w dzielnicy pod koniec lat 70., kiedy już jako pełnoletni chłopak otrzymał skromną kwote z tytułu śmierci ojca (blisko piętnaście lat wcześniej), która pozwoliła mu na zakup pierwszego aparatu i fotograficznego osprzętu. Dzięki temu rozpoczął podróż, w odkrywaniu samego siebie i pasji do fotografowania, poprzez uchwycanie otoczenia, ulicznego życia oraz ludzi żyjących w niespokojnych czasach lat 80., w Bronskie i całym Nowym Jorku.

Przez lata Flores pracował jako wolny strzelec. Jego zdjęcia publikowane były w The Daily News, The New York Times, The City Sun czy The Village Voice. Był nominowany do nagrody Pulitzer'a, za pracę podczas tragedii w World Trade Center w 2001 roku. Ponadto jest dwukrotnym zwycięzcą New York Press Publishers Association za zdjęcia reporterskie. W rodzinnym Tremont w Bronksie, znajduje się permanentna wystawa jego prac, którą można podziwiać w szkole I.S. 206. Obecnie zajmuje się fotografowaniem dla The Journal News.@ rickyflores.com

Brak komentarzy: