wtorek, 12 czerwca 2012

IV Urodziny Oldschoolers Crew / OLDSCHOOL STREET BEATZ 2012 TOUR - Czerwiec

 
Po bardzo udanej zeszłorocznej edycji, OSB wraca do Łodzi ! Kto był ten wie, a kto nie wie to tym bardziej niech również przyjdzie do klubu DOM. Wyszukaliśmy dla Was solidną porcję oldschoolowych bitów - od rapu poprzez funk, electro i synth-pop, ale i nie tylko, jak zawsze sprzed 1990 roku. Tradycji musi stać się zadość, więc i tym razem mamy wyjątkowego gościa, DJ DIFFERENT. Nie zabraknie naszego ulubionego imprezowego kota czyli niezastąpiony DJ LUK. Następnego dnia, po dwuletniej przerwie, OSB ponownie w klubie NRD ! Gościnnie autor kilkunastu popularno-historycznych przedmów do jednego z najważniejszych cykli mixtape'ów w Polsce, ale to dopiero początek jego listy zasług, o których przeczytacie poniżej. Przedstawiamy Ministra Informacji w załodze RAP HISTORY WARSAW jak i ambitnego turntablistę, pomysłodawca i prowadzący warsztatów Scratch Dealers - DJ ANUSZ.

Zaczynamy już o 16:00 w klubie NRD giełdą płyt winylowych. Przynieś winyle ze swojej kolekcji, zabierz ze sobą znajomych, wymień się dziel się dobrą muzyką z nowo poznanymi ludźmi. W tle puszczamy cykl dokumentalny "Witamy w Latach 80" zgłębiający takie gatunki muzyczne jak punk, hiphop, new romantic czy synthpop. Na klubowym barze stawiamy gramofon, abyście mogli przesłuchać wybrane płyty przed zakupem. Od 21:00 startujemy z imprezą, a o północy zbierzcie się wszyscy na parkiecie, ponieważ wybieramy najbardziej stylowo ubraną dziewczynę jak i chłopaka oraz obdarowujemy ich nagrodami rzeczowymi od zajawkowych marek odzieżowych FLY HIGH (http://www.flyhighstore.pl/), NATE oraz ZDRUGIEGOTLOCZENIA.PL, który specjalizuje się w produkcji gadżetów jak zegary czy biżuteria z płyt winylowych. Naszyjnik I Love NY należy do naszych faworytów! Liczymy na utworzenie się cyphera , więc bgirls & bboys wskakujcie na środek danceflooru i pokażcie co potraficie, bo Was też nie wypuścimy bez nagród. Przez całą noc puszczamy klipy i materiały filmowe z lat 80. Do zobaczenia na miejscu! Peace!Anusz - didżej, dziennikarz i współorganizator głośnego cyklu imprezowego Rap History Warsaw. Obecnie opiekuje się stołecznym cyklem od strony promocyjnej oraz współprowadzi z Michałem "Procentee" Kosiorowskim piątkową audycję "Hip Hop Kampus" w Akademickim Radiu Kampus. Jako DJ bierze też udział w trasie koncertowej Aloha 40%, gdzie miał przyjemność wspomagać artystów wytwórni m.in. podczas występów w Krakowie, Wrocławiu, Olsztynie i Stalowej Woli. Doświadczenie za "stalowymi kołami" zdobywał w takich warszawskich klubach, jak: 1500m2, Powiększenie, Karmel, Obiekt Znaleziony, Sen Pszczoły, Urban Garden, Butiklub, Klubokawiarnia U Artystów, Zwiąż Mnie, Tabu czy The Fresh; a poza stolicą - Opcja (Poznań), Mandarynka (Sopot) oraz Melin Cafe (Wrocław). Jego sety są w dużej mierze zbudowane ze staro-szkolnych (często zapomnianych lub mało znanych) hiphopowych klasyków z przełomu lat 80. i 90. Oprócz rapu możemy w nich usłyszeć także disco-funk, Miami bass i electro.
Dj Different - z muzyką elektroniczną związany od roku 1990, wtedy otrzymał w prezencie dwukasetowy radiomagnetofon z możliwością nagrywania audycji radiowych, na kasety , a w szczególności przypadła mu do gustu stara jak świat, choć do tej pory aktywna "Noc Dj-ów w RDC", dzięki której zaraził się ówczesną muzyką elektroniczną zza Atlantyku. Wraz z rozwojem techniki, poznawanie oraz archiwizacja utworów muzycznych, niedostępnych wtedy na rynku Polskim stała się łatwiejsza. Mijały lata i samo słuchanie nie dawało takiej satysfakcji , jak dzielenie się muzyka w formie prowadzenia dyskotek i zabaw szkolnych. Wtedy nośnikami były jeszcze kasety,  a dopiero dużo później płyty CD. W tym okresie przez ponad cztery lata próbował swoich sił w tańcu Break Dance w formacji Blockers Squad. Zarażony break beatem kupił pierwszy podwójny odtwarzacz CD , sterowany na osobnym panelu i  zaczęło się miksowanie utworów w domowym zaciszu .W 2008 roku rozpoczął praktykę w graniu na gramofonach z napędem paskowym gdzie zgranie bitu było dość kłopotliwe. Tak na poważnie zaczęło wychodzić w momencie zakupu kompletu Reeloopa. Gromadzone winyle głównie w stylu Funk, Electro, Italo oraz Break Beat zaczęły tworzyć ciekawe sety, które tworzy do dnia dzisiejszego. Samo granie takich klimatów z lat 80-tych na imprezach wzbudza zainteresowanie i pozytywne wibracje publiczności .  Za konsoletą stara się cyklicznie podnosić temperaturę panującą na parkiecie, niekiedy wybrednych słuchaczy imprez Toruńskich.

http://soundcloud.com/different2

4 URODZINY OLDSCHOOLERS CREW / OLDSCHOOL STREET BEATZ22.06 DOM, Piotrkowska 138/140, ŁÓDŹ

23.06 @ NRD, Browarna 6, TORUŃ 

♛ DJ ANUSZ (RAP HISTORY WARSAW)
♛ DJ DIFFERENT
♛ DJ LUK
♛ KOOL MIKE
♛ DJ FINGER
♛ DJ FURIA

http://OldschoolersCrew.blogspot.com/


SPONSORZY :

✈ FLY HIGH
http://www.flyhighstore.pl/

◎ Z Drugiego Tłoczenia
http://zdrugiegotloczenia.pl/

☼ NATE


PATRONATY :

Toruńska Scena Hip Hop (http://www.hiphop.torun.com.pl/)
Stowarzyszenie Nud-No (http://www.nud-no.org/)
Break.pl (http://break.pl/)
Kulturalny Toruń ((http://kulturalnytorun.pl/)
Hip Hop Kemp (http://www.hiphopkemp.pl/)
Mobilizacja (http://mobilizacja.pl/)
PopKiller (http://popkiller.pl/)

Brak komentarzy: