czwartek, 15 września 2011

Hip-Hop "In Living Color"


Lata 90... USA w tym czasie przeżywały prawdziwy okres prosperity. Zwłaszcza jeżeli chodzi o szeroko pojętą kulturę masową. Wszelkie dziedziny sztuki rozkwitały wyznaczając trendy. Nie ominęło to telewizji zwłaszcza działki komediowej. Dzisiaj poświęcę wpis świetnemu programowi komediowemu, w którym wiele obecnie bardzo dobrze znanych twarzy rozpoczęło drogę do wielkiej kariery. "In Living Color" był komediowym, skeczowym programem TV nadawanym przez stację FOX w latach 1990-1994. Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli Keenen i Damon Wyans. Prócz tej dwójki w programie występowali ich brat Damon, Jamie Foxx czy...Jim Carrey! Nie ma co opisywać skeczy, jest ich pełno na YT. Jednakże na uwagę zasługują parodie hitowych teledysków rap czy RnB:


Lecz parodie nie są jedynymi nawiązaniami do muzyki miejskiej, w jednym ze skeczy wystąpił sam 2pac!:

Oprócz tego Heavy D & The Boyz nagrali 2 wersje motywu czołówki programu.
Rozrywka w latach 90 łączyła dobry humor, konkretną muzykę i zmysłowość. Ten ostatni element wspierała sobą...Jennifer Lopez! Była w "In Living Color" tancerką grupy The Fly Girls, które swoimi występami rozpoczynały program:

Można na YT znaleźć inne występy dziewcząt do konkretnych kawałków.
Nakręcono też sexy zapowiedź programu z udziałem Jennifer:

Zapewne zwróciła Waszą uwagę muzyka z powyższych fragmentów. I na dobrą muzykę znalazło się miejsce w "In Living Color". Mianowicie na zakończenie odcinka występował jakiś rapper albo piosenkarka/arz RnB. A kto to był? Eazy-E, Public enemy, MC Lyte, Naughty By Nature i wiele wiele innych!! Poszukałem wszystkich jakich się dało na YT i oto przedstawiam Wam super występy super grup (Uwaga na J-Lo tańcującą w tle :D)):Jak widać była to przednia rozrywka. Niestety w Polsce program ten nie był nadawany...ale od czego jest Internet? Wpisujcie np. "Jim Carrey In Living Color" i tarzajcie się ze śmiechu!! Peace 2 tha 90's!

Brak komentarzy: