sobota, 10 listopada 2012

Legends of Hip Hop - The Fifth Element (2002)


W kolejną rocznicę powstania hip hopu naszła mnie myśl. Uważam, że istnieje grono osób, którzy włożyli wkład w budowę hip hopu, zaś ich dorobek nie jest doceniany. Część z nich występuję w teledysku, określającym 5 element hip hopu - wiedzę.

Swoich głosów użyczyło w nim aż 35 prekursorów: Melle Mel, Ice-T, Flavor Flav, Cheeks/Lost Boyz, Special K., Afrika Bambaataa, Run, Smooth Approach, Sharock, Doctor Ice, Busy Bee Starski, Whodini, Raheem, Reggie Reg, Grandmaster Caz, DLB, L.A. Sunshine, Grand Puba, Pete DJ Jones, Kurtis Blow, Grandmaster Flash, Hollywood, Eddie Cheeba, Big Daddy Kane, Dano, Sherri (Mercedes Ladies), Cee-Lo, Waterbed Kev, Speech, Kid Creole, Grand Wizard Theodore, Dota Rock, Rakim & DJ Kool Herc.

Obchodząc kolejną rocznicę pamiętajmy o tych, którzy kładki fundamenty pod hip hop oraz tych, którzy w późniejszym czasie rozwinęli je w odoowiednim kierunku. To czas by zastanowić się czym w istocie jest fenomen, powstały w NY na przełomie 60/70. Dokąd zmierza i co należy robić, by jego kierunek nie był zachwiany w nieodowiednią stronę.

To w końcu czas by wspomnieć tych, którzy odeszli, szczególnie tych, którzy zasłużyli się w budowaniu tego fenomenu, lecz nie otrzymali nigdy właściwego szacunku ze strony hip hoowych głów.

Brak komentarzy: