wtorek, 23 sierpnia 2011

Ruthless & Death Row unity in the 90's!

Jak wiadomo wytwórnie Ruthless i Death Row były ze sobą od początku skłócone. Dre i Eazy mieli ze sobą na pieńku ze względu na biznes, jednak wciągnęli w swój konflikt swoich protegowanych i tak powstały legendarne dissy jak "Fuck With Dre Day" i potem "Real Mothaphuckkin G'z". W tym drugim udział wzięło dwóch braci BG Knocc Out i Gangsta Dresta, którzy silnie pojedynkowali się z Tha Dogg Pound a nawet tłukli się co można było zobaczyć w pierwszej części filmu "Beef". Konflikt został w zasadzie zakończony w chwili śmierci Eazy'ego a nawet chyba wcześniej bowiem ten rozmawiał z Dre w 1994. Jednakże jeszcze w 1995 wychodziły wzajemne dissy, mimo tego już w 1996 doszło do pierwszej nagrywki byłego żołnierza Ruthless BG Knocc Outa z byłym "osadzonym" w Celi Śmierci RBX'em na albumie Qs'ta Tha Dona z CPT w kawałku "Ten Steps And Draw":

W tym samym roku doszło do nagrania ekipy Bone Thugs N Harmony z ówcześnie nowym "nabytkiem" Death Row 2paciem na album "Art Of War", początkowo miał to być utwór Bizzy'ego Bone'a i 2paca z udziałem Sylk-E-Fyne jednak wyszło ostatecznie inaczej:

W 1998 roku doszło do kolejnej kolaboracji między niegdyś zwaśnionymi obozami, otóż Gangsta Dresta połączył siły z Nate Doggiem w utworze "Victims Of Reality" na składance "Straight Outta Cali" C-Style'a z Long Beach (również był w Death Row):

Również w tym roku MC Ren na swoim albumie "Ruthless IV Life" umieścił kolaborację z dwoma kuzynami z Long Beach - Snoop Doggiem i RBX'em pt. "So Whatcha Want":

Prócz tego tuż przed swą odsiadką w 1997 BG Knocc Out z Dresta spotkali się ze Snoopem i Kuruptem w studio, ostatecznie zakopali topór wojenny i nagrali nawet numer, który niestety przepadł... Z początkiem 2000ych zwłaszcza Ren nagrał kilka numerów z reprezentantami DPGC, po wyjściu z paki BG i Dresta wystąpili na albumie DPG "Dogg Chitt" a Kurupt z BG Knocc Outem i kilkoma znamienitymi postaciami z WC sceny uformowali grupę 1st Generation, nie wspominając o licznych kolaboracjach Snoopa z Kokanem. Jak widać zgoda buduje!

Brak komentarzy: